O nas

Naszym językiem ojczystym jest hiszpański

znamy jak nikt naszą kulturę i obyczaje, mamy wykształcenie potrzebne do nauczania języka i duże doświadczenie dydaktyczne, a poza tym, naprawdę lubimy to co robimy!

Sergio Rodríguez Luque

Urodziłem się na Teneryfie, największej wyspie z całego Archipelagu Kanaryjskiego. Tam też ukończyłem studia z filologii angielskiej na Uniwersytecie w La Laguna.

 

Moje doświadczenie zawodowe jako lektora języków, obejmuje pracę jako nauczyciel hiszpańskiego dla obcokrajowców w trzech szkołach językowych na Teneryfie.  Dwie z nich posiadają akredytację Instytutu Cervantesa.

 

Ukończyłem także kurs metodologiczny oraz pedagogiczny na Uniwersytecie Complutense w Madrycie. W 1999 roku, kiedy po raz pierwszy przyjechałem do Polski jako student programu Erasmus na Uniwersytecie Łódzkim, nie wyobrażałem sobie, że po wielu latach wrócę tu na dłużej, do tego przepięknego kraju. Na początku 2011 r. wyjechałem z Hiszpanii i zatrzymałem się w Olsztynie, jak widać już na stałe i od tego czasu uczę tu mojego ojczystego języka.

 

Praca jako nauczyciel wydaje mi się bardzo fascynująca. Ważne jest, aby nauczyciel  posiadał poza przygotowaniem metodycznym, wyobraźnię i dynamikę. To wszystko według mnie powoduje, że uczniowie unikają znudzenia i są pełni motywacji. Nauczanie języka hiszpańskiego to proces wzbogacający, który nie tylko pozwala mi przekazać mój język i zwyczaje mojego kraju, ale jednocześnie dzięki niemu poznaję zwyczaje moich studentów i obserwuję ich postępy. Zawsze staram się, aby moi uczniowie byli w miłej i przyjaznej atmosferze.

Marquel Salazar

Pochodzę z Kraju Basków na północy Hiszpanii, gdzie kultura hiszpańska miesza się z tą baskijską. Studiowałem edukację przedszkolną i wczesnoszkolną z językiem angielskim w Burgos. Po studiach wyjechałem do Londynu i nauczając, spędziłem tam 6 lat.

W Londynie właśnie poznałem piękną Polkę, z którą przeprowadziłem się do Olsztyna – jej rodzinnego miasta. W Olsztynie zamierzam rozprzestrzeniać wiedzę o kolorowej hiszpańskiej kulturze, przepysznym jedzeniu i przede wszystkim języku hiszpańskim. Ze mną nie zabraknie Ci pozytywnej energii!